tarikh
11 آذر 1401 - 11:54

جام جهانی قطر| خشم ژرمن‌ها از شکست اسپانیا برابر ژاپن؛ انتظارش را نداشتیم!

جام جهانی قطر - بازیکنان تیم ملی فوتبال آلمان از شکست اسپانیا برابر ژاپن و حذف از جام جهانی ۲۰۲۲ به دلیل همین نتیجه خشمگین شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی فوتبال آلمان که یکی از مدعیان قهرمانی جام جهانی 2022 به شمار می‌رفت وداعی زودهنگام با این رقابت‌ها داشت. شب گذشته ژرمن‌ها 4 بر 2 کاستاریکا را شکست دادند اما این نتیجه برای صعود کافی نبود. اسپانیا با پذیرش شکست برابر ژاپن باعث حذف ژرمن‌ها شد. ژاپن به عنوان صدرنشین و اسپانیای 4 امتیازی به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به آلمان راهی مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی 2022 شدند. 

توماس مولر، مهاجم تیم ملی آلمان گفت: در بازی با کاستاریکا با تمام وجودمان بازی کردیم و گاهی در طول بازی نظم تیمی را از دست دادیم. با این حال خیلی به حریف فشار آوردیم. هرچند هر چه در توان‌مان بود را ارائه دادیم اما ژاپن، اسپانیا را شکست داد و این برای ما ناراحت‌کننده بود. در نهایت سرنوشت این بازی هم از دست‌ ما خارج شد.

کای هاورتز دیگر بازیکن ژرمن‌ها نیز اظهار داشت: انتظار چنین نتیجه‌ای از اسپانیا برابر ژاپن را نداشتیم. اکنون ما فقط می‌توانیم خودمان را سرزنش کنیم. با چنین کیفیتی از بازیکنان آلمان نباید از ژاپن در دیدار نخست شکست می‌خوردیم. ما شانس کافی برای شکست ژاپن و اسپانیا را داشتیم. کاستاریکا این شانس را به ما داد که به دور بعدی جام جهانی صعود کنیم اما استفاده نکردیم.

الیور بیرهوف مدیر تیم ملی فوتبال آلمان درباره حذف از جام جهانی 2022 گفت: ما بسیار ناامید و عصبانی هستیم، زیرا چیزهایی در هر سه بازی در دستان خودمان بود. در نهایت فوتبال یک بازی ساده است. شما باید گل‌های زیادی بزنید و تا جایی که می‌توانید کمتر گل بخورید. کاری که ما نتوانستیم انجام دهیم. اگر از موقعیت‌های خود برابر کاستاریکا استفاده می‌کردیم گل‌های بیشتری می‌زدیم و اسپانیا هم تحت فشار قرار می‌گرفت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 892715