tarikh
24 اسفند 1401 - 00:37

روزی برای سوختن شادی‌ها/ آمار مصدومان چهارشنبه‌سوری در کرمانشاه به ۱۱۵ نفر رسید

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: تاکنون ۱۱۵ نفر بر اثر حوادث مرتبط با حوادث چهارشنبه سوری در این استان مصدوم شده که بیشتر مربوط به آسیب‌های چشمی می‌شود.

مسعود قلعه‌سفیدی، رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار کرد: چهارشنبه‌سوری امسال پرحادثه‌تر از چهارشنبه‌سوری سال گذشته بود.

وی افزود: تعداد کل مصدومان تا ساعت ۲۳ امروز سه‌شنبه به ۱۱۵ نفر رسید که ۹۲ نفر دربیمارستان سرپایی درمان شدند و ۲۳ نفر نیز بستری شدند.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اضافه کرد: ۸۱ نفر در شهر کرمانشاه، ۸ نفر در شهرستان قصرشیرین، ۶ نفر در شهرستان صحنه، ۵ مورد شهرستان اسلام‌آبادغرب، ۲ نفر در شهرستان سرپل‌ذهاب، ۴ نفر در شهرستان جوانرود، یک نفر در شهرستان روانسر، ۳ نفر در شهرستان کنگاور، ۲ نفر هرسین، ۲ نفر در شهرستان سنقرو کلیایی و یک مورد دالاهو  مصدوم‌ شدند.

وی مصدومیت‌های چشمی را ۵۳ مورد عنوان کرد و ادامه داد: ۴۲ مورد سوختگی، تروما و صدمه به دست نیز ۴۳ مورد داشتیم.

قلعه‌سفیدی اضافه کرد: طی ۱۰ سال گذشته آمار تروما و صدمه به دست بیشتر بود که سال ۱۴۰۰ برای اولین بار آمار مصدومیت چشمی بیشتر شد و اما امسال متأسفانه آمار صدمات چشمی بیشتر از سال گذشته هم بوده است.

وی با بیان اینکه تابدین لحظه فوتی ناشی از حوادث چهارشنبه‌سوری گزارش نشده است، گفت: ۲ مورد قطع عضو داشتیم.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1093580