tarikh
31 شهریور 1401 - 11:36

آغاز سال تحصیلی با حضور ۲۰ هزار کلاس اولی در استان خراسان جنوبی

مراسم جشن شکوفه‌ها با حضور جمعی از مسئولان خراسان جنوبی در دبستان دخترانه شاهد سمیه بیرجند برگزار شد.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند ، سیدعلیرضا موسوی نژاد مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی امروز در مراسم جشن شکوفه‌ها اظهار داشت: یک هزار و 205 دبستان در سطح استان پس از دوسال دوری دانش آموزان به دلیل شیوع بیماری کرونا، صبح امروز پذیرای بیش از 20 هزار شکوفه کلاس اولی شدند.

خبرگزاری تسنیمبیرجندبیرجندوی گفت: همان طور که شکوفه‌های درخت برای به ثمر نشستن محتاج مراقبت، نگهداری و نگهبانی شبانه روزی باغبان است، شکوفه‌های بهاری زندگی نیز برای تبدیل شدن به گل‌های بهشتی نیازمند تعلیم و تربیت صحیح هستند.

میزبانی از 1500000 کلاس اولی در روز شکوفه‌ها/ والدین با فرزندان خود مدرسه‌گردی کنند

میزبانی از 1500000 کلاس اولی در روز شکوفه‌ها/ والدین با فرزندان خود مدرسه‌گردی کنندآیین نمادین جشن شکوفه‌ها در همدان برگزار شد

آیین نمادین جشن شکوفه‌ها در همدان برگزار شدآئین «جشن شکوفه‌ها و غنچه‌ها» در کردستان/آخرین تصمیم‌گیری برای شیوه برگزاری مدارس اعلام شد+تصاویر

آئین «جشن شکوفه‌ها و غنچه‌ها» در کردستان/آخرین تصمیم‌گیری برای شیوه برگزاری مدارس اعلام شد+تصاویرمدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: والدین به عنوان اولین معلمان کودک در مسیر تعلیم و تربیت هستند و پس از آنها، معلمان و اولیای  مدارس هستند که مهارت‌های اجتماعی را برای موثر بودن در عرصه اجتماع و حرکت رو به کمال آموزش می‌دهند.

موسوی نژاد تاکید کرد: حرکت رو به کمال  دانش آموزان و اهداف تعلیم و تربیت تنها با تلاش مستمر اولیای  مدرسه تحقق  نمی‌یابد بلکه مشارکت، همراهی و وحدت رویه خانواده هم با در تداوم این مسیر مقدس الزامی است.

وی بیان کرد: بیش از 14 هزار دانش آموز پایه هفتمی نیز در 370 دبیرستان دوره اول متوسطه استان در روز جوانه‌ها حضور می‌یابند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: والدین مطمئن باشند و نگرانی نداشته باشند که آموزگاران پایه اول از تخصص لازم برای آموزش برخوردار هستند و مشکلی در امر تحصیل به وجود نخواهد آمد.

وی اظهار داشت: امروز بیش از 20 هزار دانش آموز کلاس اولی در استان اولین تجربه حضور در مدرسه را جشن می‌گیرند.

انتهای پیام/252/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 751542